kamen_10

Забота о русском быдле Эстонии по- гитлеровски...

Прислали мне по электронной почте позавчера из МВД Эстонии тележку, вот она:

Kriisiolukorra juhised Eesti inimestele/Правила поведения в кризисных ситуациях/The Code of Conduct for Crisis Situations

Siseministeerium noreply@siseministeerium.ee 

21 марта, 17:151 файл

Hea Eesti inimene!

Kas oled mõelnud, kuidas saad hakkama, kui Eestit tabab ootamatu õnnetus või looduskatastroof? On Sul koju varutud piisavalt toitu, tikke, patareisid, ravimeid ja muud esmavajalikku, et üle elada nädalane kriis?

Eesti on turvaline koht, kus elada. Paraku juhtub ka kõige turvalisemates kohtades vahel ootamatuid kriise, mis võivad kesta tunde, päevi või isegi nädalaid. Hädaolukorras vajavad väga paljud inimesed abi kiiresti ja samal ajal. Sellises olukorras võib abi Sinuni jõuda palju aeglasemalt kui tavaliselt. Igaüks meist saab teha ettevalmistusi, et abi oodates mitte hätta jääda.

Eesti inimestel on kõige suurem tõenäosus leida end kriisist, mille on põhjustanud erakordselt halb ilm. Nii juhtus 2005. aastal, kui Pärnut tabas ulatuslik üleujutus või kui Padaorus jäid 2010. aastal sajad inimesed mitmeks päevaks autodesse lumevangi. Kriisiolukorra võib tekitada ka ulatuslik tehniline rike. Näiteks, tänavu jaanuaris jäi kogu Saaremaa tundideks elektrita – katkes telefoniside ja internet, pangaautomaadid ei töötanud, poes ei saanud kaardiga maksta ning paljud inimesed jäid kütte ja veeta.

Meil on hea meel teatada, et tänasest on igale Eesti inimesele kättesaadav käsiraamat „Käitumisjuhised kriisiolukordadeks“. Sealt leiad lihtsad juhised, kuidas end ja oma peret ette valmistada vähemalt ühe nädala kestvaks kriisiolukorraks.

Info on eesti, vene ja inglise keeles.

Paberil käsiraamat on olemas kõigis raamatukogudes üle Eesti ja peagi jõuab ka enamikesse koolidesse.

Internetist leiad juhised aadressil www.kriis.ee ja kasulikke näpunäiteid saad ka Naiskodukaitse tasuta mobiiliäpist „Ole valmis!“.

Palume, et võtaksid vähemalt 10 minutit juhistega tutvumiseks. See info võib päästa Sinu ja su lähedaste elu.

Siseministeerium

e-post: elanikkonnakaitse@siseministeerium.ee

*** 

Как видим, тележка от гитлеровского МВД ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО на эстонском языке. Ладно, думаю, в файле будет ролик или там инструкция, но УЖЕ на русском. Но нет, открыть файл не сумел, но его упаковка таки на эстонском, что наводит на мысль о том, что и внутри славянских буковок не будет.

Более того, уже четвертый день фашистские масс- медиа потчуют местную толпу такими вот залепухами:

Запасайтесь едой и спичками: МВД отправит письмо почти миллиону жителей Эстонии, 22 марта, 19:10,

https://rus.postimees.ee/6551869/zapasaytes-edoy-i-spichkami-mvd-otpravit-pismo-pochti-millionu-zhiteley-estonii.

Спрашивается, а как можно узнать о реальных деталях  "рекомендаций" высших фашистов, той, из рубрики "КОСНИСЬ  ЧТО...", тому, кто ВООБЩЕ не владеет эстонским, пусть "письмо счастья"! таки до него и дошло? А никак...
Коричневым высшим людоедам, могу утверждать, подобная инфо- лабуда, могущая принести конкретную пользу русским- и на ... не нужна! Отбили тележки- и все. Стало быть, спасение утопающих- дело рук утопающих. Исключительно...
О том, с какой стороны надвигается на Эстонию война, как о том и сказано в доброй "инструкции" от гестаповцев, знамо дело, умалчиваю. Полагаясь на вашу сообразительность...


©

Сегодня 13:12,

https://cont.ws/@smersh2013/1270908

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic